محققان دریافتند که PRP یا پلاکت درمانی قادر به جوان‌سازی تخمدان‌ها نیز هست. دانشمندان بیان کردند که با تزریق PRP به تخمدان زنان یائسه چرخه‌ی قاعدگی‌شان مجدد به راه افتاده و آن‌ها را قادر به بارورسازی تخمک‌های آزاد شده می‌سازد...

آنالیز 20 مطالعه نشان می دهد میلیون ها زن در سراسر دنیا تحت استرس ناشی از درمان ناباروری می باشند. ناباروری و درمان آن تجربه ی پراسترسی است که می تواند تبدیل به یک آسیب روحی شود.

به گزارش medicalxpress، آمارهای بدست آمده در سال 2016 حاکی از آن است که 65 درصد از خانم های سن 13 تا 17 سال حداقل یک بار واکسن HPV را دریافت نموده اند در حالی که 88 درصد از افراد واکسن سه گانه را دریافت نمودند.

به گزارش  medicalxpress، تکوین سلول زایا یک فرایند بسیار پیچیده است و در مورد نحوه تکوین اسپرم پستانداران هنوز علامت های سوال زیادی وجود دارد. اسپرم ها، سلول های زایایی هستند که به طور دائم در بیضه نرها تولید می شوند و در تمام طول عمر به مرد توانایی تولید مثل می داد.

دکتر افلاطونیان حفظ باروری در افراد سرطانی را امکان‌پذیر و حتی در حال انجام می‌داند و اظهار می‌کند: اگر چه شیمی‌درمانی می‌تواند روی سلول‌های زایای افراد، اثراتی مخرب ایجاد کند
ولی با اقداماتی مانند فریز کردن اسپرم و تخمک در چنین افرادی قبل از انجام شیمی‌درمانی می‌توان از احتمال عدم باروری آنها پس از شیمی درمانی پیشگیری کرد.

25 جولای امسال، اولین کودک به دنیا آمده توسط روش IVF یعنی لوئیس جوی برون، 40 ساله می شود. بدین ترتیب از زمان ظهور روش IVF برای درمان ناباروری در انسان 40 سال می گذرد. این روش یکی از توانمند ترین روش ها

پیوند رحم

ظرف سه سال گذشته، از سپتامبر 2014، هشت کودک در دنیا متولد شده اند که مادر آن ها بعد از پیوند رحمی توانایی بچه دار شدن شان را بازیابی کرده بودند.

اسپرم انسان

محققین در انستیتو فرانسیس کریک با همکاری محققین دانشگاه کیوتو، تکنیکی را در موش تست کرده اند که می تواند منجر به درمان نوعی ناباروری ژنتیکی در انسان شود. در این مطالعه آن

محققین دانشگاه ایالتی مونتانا با تبدیل کردن سلول های پوستی یک مرد نابارور به پیش سازهای اسپرمی، توجه جهان را به خود معطوف کرده اند. این مطالعه می تواند امید به درمان ناباروری مردان را زنده نگه دارد.

یک محقق ایرانی توانسته است روش جدیدی را برای تکثیر سلول های بنیادی اسپرماتوگونیایی انسانی مشتق از بیوپسی های کوچک بیضه ای ارائه کند که به موجب آن می توان تعداد سلول کافی برای پیوند موفقیت آمیز در شرایط آزمایشگاهی در اختیار داشت. این سلول ها می توانند به حفظ باروری پسران نابالغی که از سرطان رنج می برند کمک کنند.