ذخیره سازی جنین، تخمک و اسپرم خدمات تخصصی IVF ژنتیک در خدمت خدمات باروری با PGD تعیین جنسیت با IUI و PGD
ذخیره سازی جنین، تخمک و اسپرم

در صورتی که شما تمایل داشته باشید، جنین و یا تخمک دریافت شده از شما در بانک سلول مرکز ivf پیام تا هر زمان که بخواهید برای شما نگهداری خواهد شد. 

خدمات تخصصی IVF

IVF یکی از پیشرفته ترین تکنولوژی های درمان ناباروری است که، به کمک متخصصین مجرب و امکانات پیشرفته مرکز IVF پیام، با بالاترین کیفیت و بیشترین درصد بازده ارائه می گردد.

ژنتیک در خدمت خدمات باروری با PGD

همراه شدن تست های ژنتیکی با روش های باروری و ناباروری، امکان بررسی سلامت جنین و تعیین جنسیت دقیق جنین را ایجاد نموده است. خدمات PGD در مرکز باروری و ناباروری پیام

تعیین جنسیت با IUI و PGD

بسیاری از افراد تمایل دارند که جنسیت فزرند خود را انتخاب نمایند. در صورتی که شما هم علاقه مند به انتخاب جنسیت فرزند خود هستید میتوانید به مرکز باروری و ناباروری پیام مراجعه نمایید.

loading...
  • IUI

  • IVF

  • PGD

  • PRP

ناباروری به فراموشی سپرده خواهد شد !

ما علم روز دنیا را در اختیار گرفته ایم تا باروری را به ارمغان آوریم

با ما تماس بگیرید
loading...
loading...

در سالهای اخیر در مورد ناباروری حرف های زیادی شنیده شده و بسیاری از پزشکان بنا به تجربه و یا صلاحدید خود به فرد عنوان نابارور را نسبت می دهند. سوال اینجاست که ناباروری چیست و تعریف دقیق ناباروری چه می باشد.

تصمیم گرفتیم تعریف دقیق ناباروری را از وب سایت سازمان بهداشت جهانی WHO به زبان فارسی ارائه کنیم تا ابهامات و سوالاتی نظیر تعریف ناباروری و اینکه به چه فردی ناباروری گفته می شود رفع شود.


تعریف کلینیکی:

  • ناباروری به بیماری  دستگاه تولید مثل گفته می شود که فرد بعد از 12 ماه و یا بیشتر تلاش برای باردار شدن به صورت مرتب و بدون استفاده از ابزار پیشگیری کننده موفق به باروری نشود.
  • به ناتوانی در باردار شدن در یک زوج در حالتی که به مدت یک سال بدون استفاده از ابزار پیشگیری از نظر جنسی فعال بوده باشند ناباروری گفته می شود. 

تعریف جمعیت شناختی ناباروری:

  • ناتوانی برای تولید مثل در سن باروری ( 15 تا 49 سال ) در حالی که فرد به مدت 5 سال در شرایط مناسب برای باروری قرار گرفته باشد
  • ناتوانی در باروری و زایمان کودک زنده، در 5 سال قرار گیری در شرایط باروری در شرایط پایدار، بدون پیشگیری و داشتن تمایل به فرزند آوری

تعریف اپیدمیولوژیک ناباروری:

زنی که در سن باروری ( 15 تا 49 ) سال بوده و در او احتمال باروری باشد ( باردار نباشد،  از نظر جنسی فعال باشد،  از لوازم پیشگیری استفاده نکند ،  در حال شیردهی نباشد ) و بعد از گذشت 2 سال و بیشتر بارور نشود، آن زوج را ناباروری گویند.


ناباروری به عنوان یک ناتوانی :

ناباروری را می توان یک نوع از ناتوانی به عبارتی ناتوانی در باروری بوده و  در نتیجه نیازمند مراقبت های بهداشتی تحت کنوانسیون حقوق افراد ناتوان می باشد.  به طور تقریبی 34 میلیون زن در کشور های در حال توسعه با مشکلات ناباروری روبرو هستند که برخی از انواع ناباروری مادرزادی بوده و برخی بر اثر سقط های خطر ساز و کنترل نشده ایجاد می شود.  ناباروری در زنان پنجمین ناتوانی گسترده جدی در جهان به شمار می رود. 


ناباروری اولیه

وقتی زنی از ابتدا امکان باروری نداشته باشد، یعنی نتواند باروری شده و یا جنین را در دوران باروری در بدن خود نگهداری کند و تولد فرزند زنده داشته باشد، به عنوان ناباروری اولیه شناخته می شود. زنانی که دچار سقط مکرر هستند یا دچار مرده زایی می باشند در دسته ناباروری اولیه قرار می گیرند.


ناباروری ثانویه:

وقتی زنی بعد از یک تولد موفق و زنده دیگر نتواند بارور شده و یا نوزاد زنده به دنیا بیاورد به این مشکل ناباروری ثانویه گفته می شود.  رخ دادن مشکلاتی چون سقط مکرر و یا مرده زایی بعد از یک تولد موفق به عنوان ناباروری ثانویه به شمار خواهد آمد

منبع : http://www.who.int/reproductivehealth/topics/infertility/definitions/en/